Gulfstream G650ER İncelemesi
 

Gulfstream G650ER nasıl bir uçak?

G650ER tip sertifikasındaki (resmi ismi) adı Gulfstream GVI dir.  Performans (nicelik) değerleri: Uçuş Mesafesi (max range) 13.890 km (7.500 NM), 1 saat uçuş maliyeti: 6.330 usd, Koltuk Sayısı:19, (konfor koltuk sayısı: 11), Uyku düzeni yolcu sayısı: 10, Kalkış tonajı: 49.9 Tondur. 400 den fazla uçak ve 110'dan fazla özel jet hız rekoru (maksimum M0.925 seyir hızıyla) ile G650ER ve G650, dünyanın en güvenilir ticari jetleri olmak için çaba  sarf eden bir jetuçak markası.  Özel jet kiralama için de aranan kriterlere GVI'i incelerken ulaşmak mümkün. Yani özel uçak kiralayacaksınız ne beklersiniz sorusunun cevapları, bu jetin özelliklerinde mevcut.

ozel jet kiralama istanbul ankara

Peki ticari jetten ne bekleriz? ( özel jet kiralayacak veya alacaksak) En uzun mesafeyi en az zamanda uçması. Bu uçak13.000 km (7.000nm) menzilde,  yüksek hızlı flutter (1) testini başarıyla geçmiş yani imalattaki mühendislik beklentiler karşılanmıştır.

 

ozel ucak kiralama, en hızlı özel jet ucak gulfstream g650 er tulca

 

 


Large  salon, klas konfor tasarım uçağı niteleyeceğiniz temel özellikler. Gulfstream kabinleri; çalışmak, yemek öğünleri, uyku gereksinimi ve dinlenmek için dört part sofa düzeninde inşa edilmiş. G650 yolcunun home-ofice ötesi gereksinimlerini yine üst  segmentte karşılıyor. Başka bir deyişle GVI'in Super Premium Large özel jet kategorisinde en iyi birçok değeri  sunduğunu görüyoruz.
 

 

ucak kiralama,  guftream G650er turkiye

Kargo bagaj alanı rakiplerinden daha büyüktür ve  uçuş sırasında arka bagaj bölmesine erişiminiz mümkün kılınmışır. Yani bir anda elzem olan kişisel bir eşyanıza, bağajınıza erişmek için inişe kadar beklemenize gerek yoktur. Kabin yükseklik ve genişliğinde de g650 er önde. Gulfstream Kabin Yönetim Sistemi ( GCMS) ile donatılmıştır. (2)

Ses yalıtımı başarısı, 16 adet oval-large pencere, kullanılmış havanın atılıp (kesintisiz) yeni üretilmiş hava pompalanması uçağın diğer kabin övüncü.

jet kiralama, g650 fiyat ücret türkiye istanbul

 

Menzil: 12.960 km, En yüksek hız: 982 km/sa, Kanat açıklığı: 30 m, Ağırlık: 24.490 kg, Gulfstream G650 ER 2020 model için Jetuçak'ta piyasa satış fiatı:62. mio usd. 2019 model için jetucak.com 'daki  satış ilan bedeli 57.5 mio usd görülüyor.
 

 

 

özel jet kiralama fiyat, en lüks jet g650er

en pahalı özel jet g650er kiralama

 

En güvenli ticari jet. En iddialı ses yalıtımı inşası. En geniş (16 adettir) pencere mimarisi gibi birden çok özeljet vasfını kendinde toplamak isteyen, buna en çok para sarf eden ve çalışma ortaya koyan bir jet.  Veya göklerin jetuçak veya superjet ünvanlı hava araçlarındadır diye kısa bir tanım da yeter.

 

özel jet kiralama, en konforlu kaliteli jet turkiye gulfstream

 

özel ucak kiralamaHer İki taraftaki kanatlar uzun ve esnektir, türbülansı azaltmaya yardımcı olur. Otopilot sistemi, herhangi bir rüzgar esintisini otomatik olarak aşarak uçağı uçuş yolunda tutar. G650, yalnızca birkaç yüz fit daha fazla kalkış pistine muhtaçtır  ve 3.000 fit içinde durabilir. Ekstra mesafe, G650'nin ağırlığından kaynaklanmaktadır. Gulfstream ağır bir uçak olmasına rağmen, maksimum kalkış ağırlığı 100.000 lbs'den azdır

GVI' in kabin oturma düzeni,  g650 er kabin kullanışlılık panosu, Gulfstream g650er floor plans

GVI' in kabin oturma düzeni,  g650 er kabin kullanışlılık panosu, (Gulfstream floor plans)

(1) Flutter testi nedir: Bir  uçak çeşitli irtifa, hız, ağırlık ve ağırlık merkezi koşullarında uçarken 2 Hz'den 58 Hz'e kadar frekansta kanatlara, kuyruğa ve uçuş kontrol yüzeylerine kadar değişen olumsuz dirençlerin tespit ve aşılması testleridir. Uçaklar, pilotların müdahalesi olmadan bileşenlerin yukardaki olumsuz salınımları  sönümlemesi şeklinde tasarlanır. Test geçilrse tasarım başarıya ulaşmış demektir.

(2) GCMS veya Kabin yönetim sistemi nedir: Özel jette yolcuların ışıkları ve sıcaklığı kendi akıllı telefonları üzerinden kontrol etmelerine imkan veren yazılım ve uygulamasıdır. Buzdolabının bile kendi internet IP adresi vardır ve malzemeleri azaldığında size bilgi verir ayrıca FBO personelini de uyarır .