Gulfstream G650ER İncelemesi
 

Gulfstream G650ER nasıl bir uçak?

G650ER tip sertifika adı (resmi ismi) Gulfstream GVI dir.  Türk temsilcisi (marka vekili) Ferda Yıldız 'dır. Sıfır  model Gulfstream modele yazılmak ve almak isteyen alıcılar, banka yeterlilik mektubunu Ferda beyin dikkatine şubeden faks ettirerek talep ve görüşme başlatabilir,  İstanbul irtibatı:  0216 425 1703

Performans (nicelik) değerleri: Uçuş Mesafesi (max range) 13.890 km (7.500 NM), 1 saat uçuş maliyeti: 6.330 usd, Koltuk Sayısı:19, (konfor koltuk sayısı: 11), Uyku düzeni yolcu sayısı: 10, Kalkış tonajı: 49.9 Tondur. 400 den fazla uçak ve 110'dan fazla özel jet hız rekoru (maksimum M0.925 seyir hızıyla) ile G650ER ve G650, dünyanın en güvenilir ticari jetleri olmak için çaba  sarf eden bir jetuçak markası.  Özel jet kiralama için de aranan kriterlere GVI'i incelerken ulaşmak mümkün. Yani özel uçak kiralayacaksınız ne beklersiniz sorusunun cevapları, bu jetin özelliklerinde mevcut. .

ozel jet kiralama istanbul ankara

Peki ticari jetten ne bekleriz? ( özel jet kiralayacak veya alacaksak) En uzun mesafeyi en az zamanda uçması. Bu uçak13.000 km (7.000nm) menzilde,  yüksek hızlı flutter (1) testini başarıyla geçmiş yani imalattaki mühendislik beklentiler karşılanmıştır. Maksimum hızı: 1040 km/saat, seyir hızı (normal güvenli uçuş hızı) ise 960 km/saattir.


Large  salon, klas konfor tasarım uçağı niteleyeceğiniz temel özellikler. Gulfstream kabinleri; çalışmak, yemek öğünleri, uyku gereksinimi ve dinlenmek için dört part sofa düzeninde inşa edilmiş. G650 yolcunun home-ofice ötesi gereksinimlerini yine üst  segmentte karşılıyor. Başka bir deyişle GVI'in Super Premium Large özel jet kategorisinde en iyi birçok değeri  sunduğunu görüyoruz.
 

 

ucak kiralama,  guftream G650er turkiye

Kargo bagaj alanı rakiplerinden daha büyüktür ve  uçuş sırasında arka bagaj bölmesine erişiminiz mümkün kılınmışır. Yani bir anda elzem olan kişisel bir eşyanıza, bağajınıza erişmek için inişe kadar beklemenize gerek yoktur. Kabin yükseklik ve genişliğinde de g650 er önde. Gulfstream Kabin Yönetim Sistemi ( GCMS) ile donatılmıştır. (2)

Ses yalıtımı başarısı, 16 adet oval-large pencere, kullanılmış havanın atılıp (kesintisiz) yeni üretilmiş hava pompalanması uçağın diğer kabin övüncü.

jet kiralama, g650 fiyat ücret türkiye istanbul

 

Menzil: 12.960 km, En yüksek hız: 982 km/sa, Kanat açıklığı: 30 m, Ağırlık: 24.490 kg, Gulfstream G650 ER 2020 model için Jetuçak'ta piyasa satış fiatı:62. mio usd. 2019 model için jetucak.com 'daki  satış ilan bedeli 57.5 mio usd görülüyor.
 

 

 

özel jet kiralama fiyat, en lüks jet g650er

en pahalı özel jet g650er kiralama

 

En güvenli ticari jet. En iddialı ses yalıtımı inşası. En geniş (16 adettir) pencere mimarisi gibi birden çok özeljet vasfını kendinde toplamak isteyen, buna en çok para sarf eden ve çalışma ortaya koyan bir jet.  Veya göklerin jetuçak veya superjet ünvanlı hava araçlarındadır diye kısa bir tanım da yeter.

 

özel jet kiralama, en konforlu kaliteli jet turkiye gulfstream

 

özel ucak kiralamaHer İki taraftaki kanatlar uzun ve esnektir, türbülansı azaltmaya yardımcı olur. Otopilot sistemi, herhangi bir rüzgar esintisini otomatik olarak aşarak uçağı uçuş yolunda tutar. G650, yalnızca birkaç yüz fit daha fazla kalkış pistine muhtaçtır  ve 3.000 fit içinde durabilir. Ekstra mesafe, G650'nin ağırlığından kaynaklanmaktadır. Gulfstream ağır bir uçak olmasına rağmen, maksimum kalkış ağırlığı 100.000 lbs'den azdır

 

 

 

tulca gündüz aviation dictionary

Flutter Test nedir? Bir  uçak çeşitli irtifa, hız, ağırlık ve ağırlık merkezi koşullarında uçarken 2 Hz'den 58 Hz'e kadar frekansta kanatlara, kuyruğa ve uçuş kontrol yüzeylerine kadar değişen olumsuz dirençlerin tespit ve aşılması testleridir. Uçaklar, pilotların müdahalesi olmadan bileşenlerin yukarıdaki olumsuz salınımları  sönümlemesi şeklinde tasarlanır.  Test geçilrse tasarım başarıya ulaşmış demektir.  Soru: Beriev Be200 Amfibyen jet uçağı Maraş koordinatında neden kırıma uğramıştır? Cevap: Pilotlar tasarım sınırlarını zorlarsa uçağı kırıma uğratır (uçağı çakar). Her pilotun içinde kamikaze duygusu (hava aracını İstanbul dolmuşçuları gibi sürme duygusu)  saklı olarak vardır. Fakat bu havada ölümcüldür. İnsan perfect Cennet koşullarına göre tasarlanmıştır. Genlerinde saklı olan kuş gibi uçabilme, leopar gibi çevik olabilme etc duygularını bastıramadığı sürece bu gezegende varolamaz. Kısacası çok kaza kırıma uğrar. Bütünleş sorular: What are minimum sector and  safe altitude? Asgari yere yaklaşma ve  emniyet irtifaları nedir?  What is the difference between minimum safe altitude and minimum sector altitude? How do you calculate minimum safe altitude? What is minimum safe altitude warning system? What is lowest altitude I can legally fly? Tulca Aviation Dictionary

tulca gunduz aviation dictionary for pilot student
 

GCMS nedir? Yeni nesil kabin yönetim sistemi demektir. Gulfstream jette yolcuların ışıkları ve sıcaklığı kendi akıllı telefonları üzerinden kontrol etmelerine imkan veren yazılım ve uygulamasıdır. Buzdolabının bile kendi internet IP adresi vardır ve malzemeleri azaldığında size bilgi verir ayrıca FBO personelini de uyarır.

 Yönergeler / Öğrenci pilotların dikkatine: Cumhurbaşkanlığımız uzayda gök vatan hedef sınırlarımız olacağını üst levelden ilan etmiştir. Gökvatan:  mavi vatan ve milli sanal alandan sonra Atamızın misak-i milli  hedeflerinin bütünleyeni bir hak alanı tanımlamasıdır. Sloganı 'Göğe bak ayı gör'dür. (Ayı farket!) Kurumu TUA'dır. Türk Havacılığı için Miraç duygusu olan konsepte öğrencilerimizin taktik görev limitlerinde müspet reaksiyon almasını istiyoruz..