Özel Jet Kiralama ve Güvenlik
Güvenlik, özel jette bir hava aracında  EGPWS (Yere/Kara kütlesineYaklaşma Alarm Sistemi) TCAS (Trafik İkaz ve Çarpışmayı Önleme Sistemi ) dir. Bu özel uçağın teknik-aviyonik artısıdır. Ama özel jetin sağladığı ve yine bu kadar önemli olan diğer güvenlik nimeti, çevresel  kriminal  emniyettir.
 

2019 yılında, küresel havayolu endüstrisinin uçtuğu tarifeli yolcu sayısı 4,54 milyarı aşmıştır. Covid 19 sürecinde yani 2020 de bu rakam yine Dünya çapında  2.2 milyara düşmüş ve 2021 de ise  3.4 milyar kişi taşınacak görünmektedir. Havayolu yolcu trafiği
Küresel havayolu endüstrisi tarafından idare edilen tarifeli yolcu sayısı, son 15 yılda  2020 hariç hepsinde artmıştır. Tarifeli yolcular, ticari bir havayolu ile uçuş rezervasyonu yaptıran yolcuların sayısını ifade eder. Özel bir grup tarafından bir uçağın tamamının rezerve edildiği charter uçuşlarındaki yolcular hariçtir.

Havayolu yolcularının, charter uçuşları için rezervasyon yaparken yalnızca birkaç temel ayrıntı sağlamaları gerekir . Bununla birlikte, kiralama için özel bir jet kiraladığınızda, özel uçak  yer ofis  personeli veya yolcuyu getiren broker şirket kimin uçtuğuna dair çok daha ayrıntılı bir resim alır.

Çoğu zaman, bir özel uçakta herkes birbirini tanır. Yolcular kimi zaman bir aile, arkadaş grubu veya ticari partner olmaktadır.  Bu özel jeti kimlerin kiraladığını, kimin uçtuğunu, neden uçtuklarını ve hangi düzeyde tehdit oluşturabileceklerini açıkça görebileceğiniz anlamına gelir - ki bu genellikle sıfırdır.

Havacılık kuruluşları, uçuş rezervasyonu yaparken doğrudan müşterileriyle konuştuğu için, müşterileri incelemek ve her şeyin güvenli ve düzenli olmasını sağlamak ilk işlemdir. Buna karşın, tarifeli sefer yolcularının uçma nedenleri, kim oldukları, uçaktaki diğer kişilerle ilişkileri veya herhangi bir tehdit, risk hedefleyip hedeflemedikleri gibi hiçbir şey bilinmez, araştırılmaz.

Tarifeli seferde, herhangi bir potansiyel şüpheli etkinliği tespit etmek için diğer yolculara dikkat etmek her zaman akıllıca olacaktır. Ancak özel jet kiralama seçiminizde bu endişeler ortadan kalkar. Bunun yerine arkanıza yaslanıp rahatlayabilir ve güvende olduğunuz uçuşun tadını çıkarırsınız.